MachBEE

Kusursuz üretim, yüksek verimlilik ve üretim sahasında hiçbir saniyenin boşa harcanmaması mottosu… Bütün bu özellikleri arıların eşsiz yaşamında gözlemleyebilirsiniz. Hayatın her alanında ilham ve esin kaynağı olan bu kolonilerin yaşam tarzı, bize üretim ve iş verimliliğinde de standartların ötesine geçebilme imkânı sunuyor. Bu hikâyenin başlangıcı muhteşem bir iş disiplininden doğarken günümüzün dijital dönüşüm yolculuğunda üretim sahamızı daha verimli hale getirmemizi sağlayacak bir teknolojiyi; MachBEE’yi ortaya çıkartmıştır.

Bu yazılım, Türk mühendisler tarafından 2018 yılında yenilenen yüksek teknoloji ve bilimsel verilerin ışığında geliştirilmiştir. MachBEE’nin amacı, üretimde saha verimliliğini arttırmak üzere bir yol izler. Tıpkı sistemli ve disiplinli bir çalışma sistemine sahip arı kolonileri gibi… Bir arı kolonisinde her bir arının verimi, üretim süresi tüm koloninin birlikte yaratacağı peteğin şekil almasını sağlar. MachBEE’nin de geliştirilme amacı bu noktadan feyz almaktadır.

MachBEE, tüm üretim sahaları için verimli bir çalışma deneyimini mümkün hale getirir. Üretimde saha verimliliğini arttırmak amacıyla kesintisiz ve kolay bir hizmet sağlar. Daha kapsamlı bir görünürlük, bilgi ve kontrolle üretimdeki tüm zaman dilimlerinde elde edilen verimin ölçümlenebilmesini mümkün kılar.

MachBEE, işe üretim alanındaki tüm makine ve operatörün ölçülmesi ile başlar. Bir arı nasıl ince bir titizlikle üretim alanını yönetiyor ve sistematik hale getiriyorsa, MachBEE de aynı şekilde fabrikanızdaki üretimi görünür hale getirir ve koordine etmenizi kolaylaştırır. Tüm verilerin tek bir panelde toplanması sayesinde projelerinizde size yol gösterir.

Kusursuz bir sisteme sahip arılar gibi MachBEEde pek çok yeteneğe sahip. Üretim sahanız için kritik öneme sahip tüm verileri sizin için anlamlı hale getirir ve üretim verimliliğinizi iyileştirmek için sizi kademeli olarak yönlendirir. İlk olarak üretim sahanızda kullanılmasını istediğiniz veriler, MachBEE’ye entegre edilir. Bu sayede yazılım, üretim makinelerinizden veri toplama işlemine başlar. Aynı bir arının usta bir işçilikle peteğini inşa etmesi gibi öncelikle sistemi analiz eder ve sistemdeki verileri raporlayarak üretim verimliliğini görünür hale getirir.


MachBEE Kimdir?

MachBEE’nin Amacı

Yazılım sizin için makine-operatör izlenimlerini anlık olarak yapar. Bu izlenimlere göre arıza duruş, plansız duruş, planlı duruş sürelerini alır. Anlık kontrol sistemi, üretim sahasına konumlandırılan andon ekranları ile makinelerin çalışma durumlarını anlık olarak izlemeyi mümkün hale getirir. Sistemin amacı, gerçek zamanlı izleme yaparak üretim verimliliğine hâkim olmanızı sağlamaktır. Nasıl her bir petek, bir bütünün parçası olarak kolonideki arılar tarafından inşa ediliyorsa; MachBEE de tek bir panel üzerinden tüm çalışma sahasını analiz ederek üretim verimliliğini arttırır.

Yazılım detaylı bir raporlama ile üretim sahasında hem makine hem de operatörü görünür hale getirir.MachBEE’nin üretim sahasındaki verilere entegrasyonundan sonra makine üzerinde ihtiyacınız olan veriler, tüm makineleri kapsayacak şekilde tek bir panelde toplanır. Duruş süresi, çalışma ve ürün verimlilik kaydı, arıza kaydı ve onarım süresi ile operatör tarafından işlerin tamamlanma süreleri gibi veriler detaylı rapor içerisinde yer alır. MachBEE’nin amacı, kesintisiz bir hizmet ile üretim verimini arttırmak ve üretim sahasındaki çalışmaları analizlemektir.

MachBEE Kimdir?

MachBEE’nin Hedefi

MachBEE; makineler, personeller ve genel üretim sürecini kapsayan bir yazılımdır. Üretim sahanızdaki tüm verileri sizin için raporlayarak çalışma sürelerinde verimliliği arttırmayı ve erken müdahaleyi hedefler. Yazılım kolay, kesintisiz bir sisteme sahiptir. Tüm sistemi tek bir panel üzerinden ya da mobil üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Endüstri 4.0 ile Yenilenen Teknolojiler

Doğanın muhteşem işleyişinden ve doğal veriminden ilham alan MachBEE, güncel yaşayan bir sistem olarak üretim alanındaki teknolojik trendleri takip eder. Bu sayede sektör bağımsız tüm üretim sahalarında sizlere kesintisiz bir hizmet sunar.

Bir petekte her bir prizma, üretimde her bir parçanın birbiri ile olan bağlantısını ifade eder. MachBEE de sizin üretim sahanızı bir bütün ele alır; içindeki tüm elementleri analiz ve koordine eder. Sizin açık bir bakış açısıyla elde ettiğiniz üretim verimini, sistemdeki aksaklıkları görünür hale getirir.

MachBEE, doğadan aldığı eşsiz ilhamı, bilgi ve teknoloji ile geliştirerek size üstün bir verim yakalama imkânı sunar. Yazılım, devamlı bir kontrol mekanizmasına sahip olup sizin üretim sahanızdaki gözcünüz ve rehberinizdir. MachBEE ile üretim verimliliğini yeniden tanımlayın.