MachBEE
Mes & IoT Çözümleri


MachBEE, donanım ve yazılım alanlarındaki tüm noktalarda Türk Mühendisler tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Sektör bağımsız tüm üretim operasyonlarından almış olduğu bilgi birikimi ile her gün gelişmeye devam etmektedir.

MachBEE Mes & IoT Çözümleri


2018 yılında Türk mühendisler tarafından geliştirilen MachBEE, sektör bağımsız tüm üretimsahalarında üretim verimliliğini arttırmak üzere geliştirilen bir programdır. Bu yazılımın ana özelliği; üretim sahasında aktif olarak verimliliği etkileyen her veriyi analiz etmesi ve detaylı bir raporlama hazırlamasıdır.

Yazılım, üretim sahasında performans, verimlilik, arıza ve onarım takibi sağlar. Endüstri 4.0 ile yenilenen teknolojilere hakimdir.

Endüstriyel makinelerde; erken müdahale, çalışma performansını analiz ederken personellerde; çalışma sürelerinin verimliliğini görünür hale getirmeyi hedefler. Tek bir panel üzerinde üretim sahanızdaki ve üretim sahanızdaki tüm kritik noktalardaki verileri, anlamlı hale getirerek üretiminizde üst seviye verimliliğe ulaşmayı hedefler.


Kaliteli ve Kesintisiz Hizmet

MachBEE, sizin için kolay ve kesintisiz bir hizmet sunar. Tüm üretim operasyonlarınızı bu yazılım sayesinde uzaktan bile rahatlıkla kontrol ve koordine edebilirsiniz. MachBEE işlem süreci için öncelikle üretim sahanızda kullanılacak veriler, sisteme entegre edilir. Operatör ve makine ataması yapılarak makine üzerinde; çalışma-ürün verimlilik kayıtları, duruş süresi, arıza kaydı kaydı ve onarım süresi saptanır. Personel üzerinde ise işlerin operatör tarafından tamamlanma süresi, zayiat adetleri gibi veriler anlık olarak kontrol edilebilir hale getirilir. Tüm bu işlemler, detaylı bir raporlama ile size sunulmaktadır.

Makineler, MachBEE’ye entegre edildikten sonra toplanan veriler, veri tabanına aktarılır. Makine verimi ölçümü ile gerçekleşen problemler kayıt altına alınarak raporlanır. Makineye atanan operatör tarafından iş emri tamamlandığında, ürün kaydı aktarımı sağlanır.


Anlık Kontrol

Üretim sahanızda, üretim projesi kapsamında aktif olan her alana andon ekranlar yerleştirilir. MachBEE’nin bu sistemi sayesinde tüm makine ve personelinizin çalışma anlarını anlık olarak takip edebilirsiniz. MachBEE’nin bu sistem ile amacı, üretim verimliliğini arttırmak ve üretim sahasındaki tüm sistemlerde kontrolü devamlı kılmaktır.


Kontrol Sistemi

Makine kontrol sistemi sayesinde üretim sahanızdaki tüm makinelerinize bağlanan cihazlarla operatörler, tanımlama yöntemleri aracılığıyla giriş yaparak kendilerine atanmış olan iş emirlerini görür ve işi başlatıp durdurabilirler.

Mobil kontrol sistemi, üretim sahasındaki operatörlerinize mobil üzerinden iş atama, kontrol sağlama, takip imkanları sunar. Anlık iş emri değişiklikleri, arıza takibi ya da onarım hakkında bu kanal üzerinden bildirimlerinizi iletebilirsiniz.

Sistem, kesintisiz bir şekilde üretim projenizdeki tüm elementleri aktif olarak kontrol edebilmenizi sağlar. Bunun dışında üretim sahanızdaki tüm verileri, tek bir panel üzerinde toplayarak tüm üretim verimliliğinizi, sorunları ya da aksaklıkları görebilmenizi ve anında müdahale edebilmenizi mümkün hale getirir.


İş Ortağımız Olun!

MachBEE, kurumsal gücünün ve başarısının arkasında satış ve dağıtım kanallarının gücü ve başarısı olduğuna inanmaktadır.

Bu başarının bir parçası olmak ve şirketinize katma değer kazandırmak için, MachBEE bayilik yapısına dahil olmaya ne dersiniz?


İş Ortağımız Olun!